Екологічна сторінка

Орлівська школа знаходиться в мальовничому куточку Сарненщини, тому вчителі та учні школи, працюють  за напрямком екологічного виховання. У школі працюють гуртоки екологічного спрямування "Екологічна стежина", «Лісовичок».

Завдання екологічного виховання гуртка «Лісовичок»:

ПІЗНАВАЛЬНІ: засвоєння наукових знань про розмаїття об’єктів природи та їх значення в екосистемах; формування цілісного уявлення про природне оточення як середовище життя.

РОЗВИВАЛЬНІ: розвиток екологічного мислення і свідомості, вміння критично обмірковувати динамічну ситуацію відносин людини з природою, естетичних почуттів, розуміння краси природи, її унікальності та неповторності, образної пам’яті, спостережливості і творчої уяви дитини; формування розуміння того, що існування людства можливе тільки у випадку налагодження позитивних стосунків з іншими суб’єктами довкілля та активної громадянської позиції.

ВИХОВНІ: виховання відповідальності за стан довкілля, почуття любові до природи та бажання постійно спілкуватися з нею; засвоєння норм гідної поведінки в природному середовищі.

Мотиваційна сфера особистості у взаємодії з природою:

- розуміння та захоплення красою природного середовища, прагнення до сприйняття прекрасного;

- гуманістичні потреби виявити добре ставлення, співчуття до живого, бажання захистити;

- визнання природи джерелом ресурсів та економічного розвитку суспільства, середовищем існування та об’єктом праці людини;

- пізнавальні інтереси, що спрямовані на усвідомлення взаємозв’язків у природі, прагнення осягнути закони її розвитку;

- оздоровчі мотиви, що виходять із розуміння значення природи для здоров’я, життя людини, бажання зберегти її.

- прагнення до творчої діяльності в природі – до занять малюванням, фотографуванням, написання художніх творів, благоустрою середовища(проектування квітників, зелених насаджень тощо).