До уваги учнів!

   Психологічний супровід осіб, причетних до факту булінгу, здійснює соціальний педагог із практичним психологом. З цією метою в закладі проводяться консультаційні години у практичного психолога і соціального педагога, оприлюднено інформацію з телефонами довіри.

  • Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

  • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

  • Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 000 або 0 800 500 335;

  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

  • Уповноважений Президента України  з прав дитини 044 255 76 75;

  • Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

  • Національна поліція України 102.                                                      

 У випадку  здійснення булінгу Вам варто розповісти про це адміністрації закладу, психологу, класному керівнику, батькам, щоб у короткий термін можна було відреагувати на факт булінгу (цькування) та віднайти шляхи вирішення проблеми.

Заходи щодо протидії булінгу

 

Наказ та заходи про протидію булінгу в Орлівській ЗОШ І ступеня - №04 від 13.01 Про протидію булінгу.doc 

 

 

Шановні батьки!

18.12.2018 року Верховною Радою України прийнято  Закон України № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Згідно із Законом,  булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої  чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Повідомляємо, що за скоєне правопорушення батькам винних відповідно до статті 173-4 КУпАП про адміністративні правопорушення доведеться сплатити штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.  Якщо булінг вчинений групою осіб або повторно, то штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів. Або ж на винних чекають громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Булінг (цькування), вчинений малолітніми або неповнолітніми особами, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Адміністрація школи розглядатиме заяви про систематичні випадки булінгу, а не одноразовий конфлікт чи сварку, проводитиме розслідування, вживатиме відповідні заходи, повідомлятиме уповноважені підрозділи органів Національної поліції (ювенальну поліцію) та Службу у справах дітей про випадки булінгу.

Зразок заяви про випадок булінгу (цькування) в закладі.docx 

 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

в Орлівській ЗОШ І ступеня

Якщо мова дитина потерпає від постійного цькування (булінгу), то діяти потрібно наступним чином:

  1. Детально та спокійно поговорити з дитиною про суть принижень, які відбуваються у школі. З’ясувати, хто є головними кривдниками, уточнити точний час та місце вчинення таких дій. Якщо приниження відбуваються під час уроків, то  з’ясувати, хто є вчителем, та чи відомо йому про подібні випадки.

  2. Після розмови з дитиною необхідно провести розмову із класним керівником. Спокійно викласти усі відомі вам факти і вислухати пропозиції вчителя. Якщо ви впевнені у розумінні та підтримці вас учителем, спробуйте довіритися досвіду педагога. Досвідчений і професійний учитель залучить до вирішення проблеми шкільного психолога, батьків тих дітей, які провокують знущання над вашою дитиною і знайде можливість налагодити діалог без залучення інших інстанцій.

  3.  При систематичному цькуванні дитини, батькам потрібно написати письмову заяву, описавши усі відомі вам факти приниження дитини та роль учителів у порушенні прав вашої дитини. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу освіти створює  наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання. До складу такої Комісії можуть входити педагогічні працівники, (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи. Якщо Комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії мали  системний характер, то керівник закладу освіти повідомляє про факт булінгу уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальну поліцію) та Служба у справах дітей.