Громадсько-активна школа (ГАШ)

Орлівська ЗОШ  І ступеня є  громадсько - активною школою.

Тип громади з якою працює школа : територіальна

Філософією Орлівської загальноосвітньої школи І ступеня є формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії.

Школа створює сприятливі умови для самовираження особистості учнів у різних видах діяльності, розкриття в них позитивних нахилів, здібностей і обдарованості; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, до державної та рідної мови, національних цінностей українського народу й інших народів і націй; виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності; формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення  фізичного та психічного здоров’я вихованців.

Треба мати неабияку громадсько-активну позицію, щоб не зважаючи на невіглаське ставлення жителів міста і села, які викидають сміття у ліс, із силою і терпінням прибирати і стояти на варті чистоти. Маленькі учні Орлівської початкової школи, об’єднанні в «Зелений патруль» регулярно проводять акції з прибирання лісових насаджень пришкільної території та території села Орлівка, ведуть спостереження на екологічній стежині. Учні школи виступають із концертними програмами перед жителями села Орлівка та у Будинку милосердя.

В Орлівській ЗОШ  І ступеня робота над проектом – це практика особистісно-орієнтованого навчання, що враховує у процесі навчання конкретного учня, його вільний вибір, особисті інтереси. Тому цей учень розуміє навіщо йому знання і де їх застосовувати. Щоб досягти таких результатів, педагог має знайти розумний баланс між знаннями і практичними вміннями. З цією метою і створенні нові та продовжують функціонувати вже відпрацьовані проекти. Серед них: «Алея випускників», «Кожна краплина має значення», «Учні дбають про оточуюче середовище», «Школа-родина».